Augančios NT kainos kels problemų norintiems įsigyti nuosavą būstą

Gyventojai, svarstantys apie būsto įsigijimą turėtų suskubti – Jungtinėje Karalystėje pastaruosius penkis mėnesius užfiksuotas ženklus nekilnojamo turto kainų augimas, kuris nežada trauktis. Šis reiškinys stipriai kiša koją tiems, kas dairosi įsigyti nuosavą būstą – kylančios kainos kartu kelia ir pradinio įnašo sumas.

Remiantis „Nationwide“ duomenimis per pastaruosius penkis mėnesius buvo užfiksuotas net 10% nekilnojamo turto kainų brangimas. Dviženklį brangimo procentą rinka pasiekė dėl aktyvios būsto pardavimų veiklos Velse ir Šiaurės Airijoje. Tiesa, šiuo metu lėčiausiai būsto kainos kyla Londone. Įprasti namai dabar vidutiniškai kainuoja apie 248 742 svarus.

Nors bankai šiuo metu siūlo rekordiškai mažas būsto paskolų palūkanas, kylančios nekilnojamo turto kainos kiša koja tiems, kas svajoja įsigyti savo pirmuosius nuosavus namus. „Nationwide“ ekonomistai pastebi,  kad nekilnojamojo turto kainos didėja greičiau nei gyventojų pajamos, o tai reiškia, kad galimybė įsigyti būstą vis labiau mažėja.

Ekspertai tvirtina, jog pradinio įnašo surinkimas šiuo metu yra pagrindinė problema tiems, kurie nori įsigyti savo pirmąjį būstą. 20% pradinis įnašas už nekilnojamą turtą dabar gali sudaryti net 113% gyventojo gaunamų pajamų, o tai yra rekordinė pasiekta suma.

Svarstantys apie būsto įsigijimą ir nepriimantys sprendimo turėtų suskubti. Tikėtina, jog taip sparčiai augant nekilnojamo turto kainoms, nei banko siūlomos mažos paskolos palūkanos, nei valstybės siūloma parama gali nepalengvinti būsto įsigijimo situacijos.

Prie kainų augimo prisideda ir žemės mokesčio atostogų pabaiga. Šis mokestis buvo sustabdytas vyriausybės karantino laikotarpiu.

Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk

Arba siūsti savo klausimus čia: