Būsto paskola – kokia sumą Jums paskolintų bankas?

Būsto paskola – kokia sumą Jums paskolintų bankas?

Svajojant apie naują būstą dažnai kyla klausimas – kokią sumą naujiems namams man paskolintų bankas? Atsakymas paprastas: kreditas skirtingose įstaigose gali skirtis dešimtimis tūkstančių eurų. Jūsų asmeninės gyvenimo aplinkybės stipriai įtakoja banko priimama sprendimą dėl paskolos sumos, tad žemiau papasakosime svarbiausius kriterijus, pagal kuriuos skiriamas banko paskolos dydis bei pliusus ir minusus imant didesnę ar mažesnę banko paskolą būstui įsigyti.

Kaip bankas nusprendžia, kiek galite pasiskolinti?

Kai kreipiatės į bankus dėl būsto paskolos, bankas įvertina Jūsų pajamas ir ar atitinkate visus kredito įstaigos keliamus kriterijus paskolai gauti. Suma, kurią galite pasiskolinti gali būti net keturis su puse karto didesnė už Jūsų metines pajamas, pavyzdžiui, jeigu Jūs ir Jūsų partneris uždirbate po 30 000 svarų (kartu 60 000 svarų), tokiu atveju galėtumėte pretenduoti ir į 270 000 svarų paskolą.

Kaip galima pasiskolinti daugiau?

Gauti didesnę paskolą įmanoma, jeigu atitinkate tam tikrus banko keliamus kriterijus. Kai kurie bankai gali duoti net iki penkių ar iki penkių su puse karto didesnę už metines pajamas paskolą tiems, kurie poroje gauna kombinuotas pajamas pavyzdžiui 50 000 ir 75 000 svarų. Taip pat iki penkių kartų didesnę kredito sumą būstui gali gauti ir tie, kurių metinės pajamos yra didesnės nei 75 000 svarų. Atkreipkite dėmesį, kad šios sąlygos priklauso nuo banko, teikiančio paskolą.

Skirtingas pajamų vertinimas

Užuot nustatę bendrą ribą galimoms būsto paskoloms, bankai nustato tam tikrus intervalus pagal rizikas, kurias jie prisiima. Pavyzdžiui, pirkėjas, kuris perka pirmuosius namus ir turi mažesnes pajamas gali pretenduoti tik iki kelių kartų didesnį kreditą už savo metines pajamas. O asmuo, kuris jau turi nekilnojamo turto, arba gauna didesnes metines pajamas gali pretenduoti į didesnę paskolos sumą būstui įsigyti.

Ar mano karjera turi įtakos banko paskolai?

Jūsų darbas itin glaudžiai susijęs su banko sprendimu suteikti Jums paskolą. Yra bankų, kurie įvairių pramonės šakų atstovams leidžia pasiskolinti daugiau. Pavyzdžiui, „Metro bank“ paprastai leidžia pasiskolinti iki 4,49 karto už metines pajamas didesnes pinigų sumas, tačiau tiems, kurie dirba tam tikrose srityse (gydytojai, advokatai, inžinieriai ir kt.) skolinama pinigų suma gali išaugti ir iki 5 su puse karto. Jei dirbate šiose sferose, prieš kreipdamiesi dėl būsto paskolos, pasitarkite su kredito konsultantais, kad gautumėt patarimą, kur geriausia kreiptis dėl didžiausios galimos paskolos.

Ar verta imti maximaliai didelę paskolą?

Galimybė pasiskolinti didesnę sumą dažnai gundo dėl nekilnojamo turto pasirinkimo įvairovės, tačiau reikia nepervertinti savo galimybių. Prieš priimdami sprendimą, gerai apmąstykite kaip paskola ir papildomi mokesčiai įtakos Jūsų kiekvieno mėnesio išlaidas. Taip pat jeigu didesnį dėmesį skirsite tik tiems bankams, kurie siūlo didesnes pinigų sumas, galite praleisti geresnius paskolų pasiūlymus ir to pasėkoje mokėti didesnes mėnesines įmokas.

Norint teisingai pasirinkti paskolos teikėjus, pravartu pasikonsultuoti su finansų ekspertais. Jei visgi norite sprendimą priimti patys, atkreipkite dėmesį į bendras paskolos išlaidas, išankstinius kredito mokesčius ir išankstinio grąžinimo mokesčius.

 

Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk

Arba siūsti savo klausimus čia: