B. Johnson gelbėja koronaviruso parklupdytą NT rinką – pristato naują lengvatinę būsto pirkimo schemą

Tiems, kurie nors šiek tiek domisi Britanijos NT rinkos naujienomis ne paslaptis, jog COVID-19 protrūkis paskolų sektoriui smogė neregėtai stipriai. Pasaulinės pandemijos piko metu paskolas dalinti nustoję bankai šiandien savo veiklą jau atnaujino, tačiau paskolų pasiūlymus pakeitė kardinaliai ir, deja, ne klientų naudai. Neaiškumo išsigandę bankai sugriežtino savo reikalavimus ir šiai dienai būsto paskolas dalina tik tiems, kurie yra pajėgūs įnešti bent 15 proc. siekiantį pradinį įnašą.

Retas, kuris pirmojo būsto pirkėjas yra pajėgus sutaupyti vidutiniškai 50 tūkst. svarų savo pirmiesiems namams, todėl sunkius laikus išgyvenantis NT rinkos varikliukas ėmė iš lėto stoti. Siekdamas to išvengti JK ministras pirmininkas Boris Johnson praėjusį antradienį vykusios video konferencijos metu atskleidė naują vyriausybės planą, kuriuo bus siekiama įvesti dar vieną lengvatinę būsto paskolų schemą – Generations buy.

Nors premjeras šios lengvatinės būsto paskolų schemos detaliai neapibūdino, kelias detales jis vis tik atskleidė. Generations buy schema pirmojo būsto pirkėjams leis įsigyti NT vos su 5 proc. siekiančiu pradiniu įnašu, mat likusius bankų reikalaujamus depozito procentus skolins ne kas kitas, o valstybė: „Tai bus ilgalaikė paskola su fiksuotomis palūkanomis, leisianti jauniems pirmojo būsto pirkėjams nuosavus namus įsigyti su viso labo 5 proc. pradiniu įnašu”- sakė B. Johnson’as. Anot skaičiavimų, šios lengvatinės schemos dėka net 2 mln. gyventojų pagaliau pajėgs „įkasti” būsto paskolą.

Paklaustas kada Generations buy schema oficialiai startuos, B. Johnsonas atsakė ketinantis ją paleisti per artimiausius metus.

Svajojantys įsigyti nuosavus metus anksčiau nei po metų ar net dar ilgiau, gali pasinaudoti ir kitomis šiuo metu jau veikiančiomis lengvatinėmis būsto pirkimo schemomis Shared Ownership ar Help to Buy.

 

Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk

Arba siūsti savo klausimus čia: