Kylančios būsto palūkanų normos kol kas netrukdo įsigyti namų palankiomis sąlygomis

Šiuo metu visų, norinčių įsigyti nuosavą būstą ir besidominčių nekilnojamo turto naujienomis, akys nukrypusios į Anglijos banką – čia artimiausiu metu bus svarstoma ar kelti bazinę palūkanų normą. Paskutiniu metu bankai konkuruodami tarpusavyje dėl būsto paskolų sutarčių leido savo palūkanų normas iki neregėtų žemumų, todėl Anglijos banko sprendimas kelti bazines palūkanas normas gali pakeisti visas lengvatas, šiuo metu taikomas norintiems įsigyti nuosavą būstą.

Ekspertai prognozuoja, kad būsto palūkanų normos dabar jau tik kils ir procento nesiekiančios palūkanos greitu metu bus praeitis. Manoma, jeigu infliacija viršytų 5%, tokiu atveju būsto palūkanų normos gali pasiekti net 3,5%. Tokie pokyčiai prisidėtų ir prie gyventojų sudaromų sandorių, kas galėtų ženkliai iškelti įmokas už būstą. Būtent dėl šios priežasties, tie, kurie pirmojo būsto turėtų suskubti ir pasinaudoti kol kas visa dar puikiais lengvatų pasiūlymais pirmiesiems namams įsigyti.

Simonas Gammonas „Knight Frank Finance“ vadovaujantis partneris teigia, jog nepaisant po truputį augančių būsto palūkanų normų, konkurencija ir paklausa yra vis dar labai didelė. „Rinka dabar gyva kalbomis apie tai, jog būsto palūkanų normos augs, tačiau kol kas praktika rodo, kad visi geriausi paskolų sandoriai sudaryti pačiu laiku, geriausiomis sąlygomis“. Anot jo, iš lėto kylančios palūkanų normos netrukdo sudaryti palankiausių sandorių pirmajam būstui įsigyti.

Ekspertai teigia, jog nereikėtų pamiršti, kad nors palūkanų normos ir auga, kainos vis tiek yra labai mažos. Pirkėjai vis dar gali gauti specialius pasiūlymus tiems, kurie neturi didelio pradinio įnašo, arba įsigyja savo pirmąjį būstą. Būtent šie pasiūlymai vis dar aktualūs ir kelia dideli gyventojų susidomėjimą.

 

Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk

Arba siūsti savo klausimus čia: