Perkate būstą JK? Sužinokite, kodėl 2020-ieji tam geriausi metai

JK ekonomistai teigia, kad geriausi metai įsigyti savo pirmuosius namus yra būtent 2020-ieji. Išsisprendusi Brexit nežinia, neseniai įvykę rinkimai, agresyviai auganti konkurencija ir netgi koronaviruso protrūkis lėmė itin išaugusį bankų prielankumą vadinamiesiems first time buyers, pirmojo būsto pirkėjams. Bankai tapo ne tik atlaidesni, bet ir gerokai dosnesni.

 

Populiarėja ilgos trukmės paskolos

 

Siekdami pritraukti daugiau klientų, šiemet JK bankai nusprendė sušvelninti ilgos trukmės paskolų dalybas. Štai praėjusiais metais, 35 m, trukmės paskolos buvo daugumos bankų lubos, vos keliems procentams klientų buvo suteikta galimybė paskolą sudaryti ilgesniam nei 35 m. laikotarpiui. Tačiau šiemet ši tendencija stipriai pasikeitė – per pirmuosius du 2020 m. mėnesius, šalyje išduota daugiau 40 m. trukmės paskolų, nei per visus 2019 m.

 

Daugėja pasiūlymų su cashback 

 

2019 m. cashback pasiūlymus gavo viso labo 1 iš 7 būsto pirkėjų, tačiau šiemet, net ketvirtadalis JK gyventojų, pirkusių NT sausio vasario mėnesiais, gavo £250, £500, o kai kurie net £1000 siekiančius cashback’us. Cashback – tai banko jums išmokami pinigai, kaip padėka už su jais sudarytą sandorį.

 

Apkarpyti papildomi mokesčiai

 

Papildomi paskolos mokesčiai, mokami bankui, gali būti išties dideli, o kartais pasiekti netgi 1000 svarų ribą. Šiuos mokesčius, už namo įvertinimą ar tiesiog paskolos sudarymą, dažniausia reikia sumokėti iš anksto, todėl tokia suma gali pečius prislėgti visai netikėtai. Šiemet net viena iš trijų sudarytų paskolų buvo sudaryta be jokių papildomų mokesčių.

 

Rekordiškai žemos palūkanos

 

Per pastaruosius metus palūkanos krito iki rekordinių žemumų ir šiai dienai pasiekė žemiausia ribą nuo 2016 metų. Pastebimiausiai palūkanos sumažėjo jas fiksuojat 5 metų laikotarpiui (2019 m. palūkanos sumažėjo net 0.44 proc.).

 

Skolina daugiau

 

Kiekvienam, kuris svajoja apie savo nuosavus namus ir bent šiek tiek domisi NT naujienomis JK, nebus paslaptis tai, kad bankų maksimali skolinama suma yra 4.5 karto jūsų pajamų. Tačiau, būstą perkant Londone, net ir tokia suma gali būti nepakankama, net ir paprasčiausiam būstui įsigyti. Būtent dėl to, priklausomai nuo jūsų profesijos, kai kurie bankai nusprendė šį skaičių padidinti iki 5 kartų.

 

Turite klausimų ar domintu būsto paskola? Ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk

Arba siūsti savo klausimus čia: