Valstybės lengvatos pirmojo būsto pirkėjams – pradiniam įnašui užteks ir 2 tūkst. svarų

Turbūt daug kam ne paslaptis, kad Jungtinėje Karalystėje yra kelios lengvatinės būsto įsigijimo schemos. Štai viena jų, shared ownership, kitaip dar žinoma, kaip dalinės nuosavybės schema, šiemet atsinaujina.

Dalinės nuosavybės schema reiškia, kad dalį būsto jūs nusiperkate, o likusią dalį nuomojatės iš valstybinio namų ūkio. Su metais kylant pajamoms ir besikeičiant kitoms jūsų finansinėms aplinkybėms, jūs galite išsipirkti didesnį būsto procentą tol, kol savo būstą įsigysite visu 100 proc.

Iki šiol norintys pasinaudoti Shared Ownership schema privalėjo įsigyti mažiausiai 25 proc. būsto. Tačiau gyvenant Londone, net ir ketvirtadalis būsto gali tapti sunkiai įkandami pirkiniu, ypač jaunoms šeimoms, ar savo gyvenimą tik statyti besiruošiantiems jauniems žmonėms.

Tačiau nuo šiol Shared Ownership schema pasinaudoti norintys gyventojai galės išsipirkti mažiausiai 10 proc. būsto vertės, o tam, priklausomai nuo teritorijos kur perkamas būstas, gali užtekti viso labo 2 tūkst. svarų.

Tiesa, negana to, sumažėjo ir toliau išperkamo būsto procentai. Štai anksčiau daugiau būsto procentų norintys išsipirkti Shared Ownership schema pasinaudoję gyventojai, galėjo tai padaryti tik dešimtimis procentų, pradedant nuo minimalių 10 proc. Dabar būsto procentus galima pirkti vienetais, t. y. perkant 1 proc., 2 proc., ar 11 proc., 12 proc. ir t. t.

Valstybė taip pat pasižadėjo sumažinti ir lengvatinėmis schemomis besinaudojantiems pirkėjams taikomus mokesčius, tačiau kada tai įvyks – aišku nėra.

Turite klausimų ar domintu būsto paskola? Ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk

Arba siūsti savo klausimus čia: