Stamp Duty mokesčiai skelbia atostogas: kaip tai veikia?

JK Kancleris paskelbė laikinas atostogas nuo Stamp Duty mokesčių mokėjimo už pirmuosius £500,000 viso turto pirkimo Anglijoje ir Šiaurės Airijoje.

Mokesčių riba laikinai buvo padidinta iki ateinančių metų kovo mėnesio, tam, kad pagerinti nekilnojamo turto rinką, o taip pat padėti perkantiesiems, susidūrusiems su sunkumais sukeltais koronaviruso krizės.

Šie pakitimai įsigaliojo nedelsiant.

 

Stamp Duty – kas tai?

Stamp duty, tai mokesčiai, mokami nekilnojamo turto pirkėjų, tačiau jie kiek skiriasi priklausomai nuo to, už kokia sumą perkate būstą.

 

Kas pasikeitė?

Vyriausybė laikinai padidino Stamp Duty mokesčių ribą iki £500,000 už turto pirkimą Anglijoje ir Šiaurės Airijoje. Šis pakitimas galios iki 2021m, kovo 31d.

Kiekvienas, kuris užbaigs pirkimo procesą tarp liepos 8d. ir Kovo 31d., įsigydamas turtą, kurio vertė iki £500,000, neturės mokėti Stamp Duty mokesčių. Nekilnojamas turtas, kurio vertė didesnė nei £500,000, mokesčius mokėti turės tik nuo pelno vertės, kuri viršija £500,000.

Šie pakitimai leis pirkėjui sutaupyti net iki £15,000, jei jų perkamas būstas kainuos £500,000 ar daugiau.

Šiuo pasikeitimu yra tikimasi padėti sutaupyti pirkėjams, kurie susiduria su finansiniais sunkumais, sukeltais koronaviruso krizės. O taip pat šiuo pasikeitimu bandoma atgaivinti nekilnojamo turto rinką, ne menkai paveiktą pastarųjų mėnesių karantino. Remiantis banko Helifax statistika, nekilnojamo turto kainos krito keturis mėnesius iš eilės. Vidutinė Stamp Duty sąskaitą kris net £4,500. Kancleris Rishi Sunak tikina, jog beveik devyni iš dešimties žmonių, perkančių namus šiemet, nemokės stamp duty mokesčių iš viso.

 

Kiek Stamp Duty mokesčių man nuo šiol teks mokėti?

Jei Jūsų įsigyta nuosavybė yra jūsų nuolatiniai ir pagrindiniai namai ir nuosavybės kaina neviršija £500,000, jokių stamp duty mokesčių mokėti Jums nereikės. Jei nuosavybės kaina nuo £500,001 iki £925,000, ji bus apmokestinta 5%, jei kaina nuo £925,001 iki £1.5 milijono, ji bus apmokestinta 10%. Kaina, viršijanti £1.5 milijono, bus apmokestinta 12% stamp duty mokesčių.

Prieš šį pranešimą, Stamp Duty Anglijoje ir Šiaurės Airijoje buvo apmokestinama perkant nuosavybę, kurios vertė viršija vos £125,000, tačiau šios Stamp Duty atostogos suteikia galimybę nemokėti Stamp Duty mokesčių jei nuosavybės vertė neviršija £500,000.

Nekilnojamo turto savininkai bei antrųjų namų pirkėjai taip pat turi galimybę pasinaudoti šiomis mokesčių mažinimo lengvatomis, tačiau vis tiek turės mokėti papildomus 3% Stamp Duty mokesčių kaip ir pagal ankstesnius nurodymus.

 

Kiek laiko truks Stamp Duty atostogos?

Tai tik laikinas pakitimas, skirtas pagerinti susiklosčiusią situaciją nekilnojamo turto rinkoje. Jis pradeda veikti iškart bei truks iki kitų metų kovo 31d.  Tačiau, kritikai sunerimo dėl to, jog šis pakitimas gali stipriai paskatinti žmones, kurie planavo naujuosius namus pirkti kitąmet, pakeisti savo planus ir nuosavybę įsigyti dar šiemet.

 

Ar aš galiu pasinaudoti šia lengvata, jei namus jau įsigijau?

Atostogos įsigalioja nuo liepos 8d., o tai reiškia, jog jei Jūs namus įsigijote iki šios dienos, turėsite mokėti įprastus Stamp Duty mokesčius.

Tačiau Stamp Duty mokestis yra mokamas tik po nuosavybės pirkimo užbaigimo, taigi, jei jūs pasikeitėte kontraktais ir šiuo metu laukiate pirkimo pabaigos, jūs galėsite pasinaudoti šia lengvata.

Kiek galiu sutaupyti?

Pasikeitimas gali pirkėjams sutaupyti net iki £15,000, jei jų perkama nuosavybė neviršija £500,000.

Prieš Stamp Duty atostogas, jei būtumėte nusipirkę namą, kurio vertė £275,000, Stamp Duty mokestis būtų siekęs net £3,750.

 

Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk

Arba siūsti savo klausimus čia: