Bankai spaudžia panikos mygtuką – keturios savaitės ir pigių paskolų pasiūlymų rinkoje nebebus

Būsto paskolų teikėjai šiuo metu susirūpinę taip pat kaip per pirmąjį karantiną. Neaiškios nekilnojamo turto kainos privers bankus iš pasiūlos išimti daugiau kaip 500 palankių paskolos pasiūlymų pirkėjus paliekant su itin aukštomis kainomis bei augančiais mokesčiais. Norintiems dar spėti sudaryti geriausius sandorius metas paskubėti – liko tik keturios savaitės užfiksuoti palankias sąlygas iki paskolų pabrangimo.

Anot „Moneyfacts“ analitiko, tai didžiausias sandorių skaičiaus kritimas nuo 2020 metų gegužės, kai bankai ruošėsi ekonominiam chaosui, o būsto pardavimai nukrito dėl Covid-19 pandemijos pradžios. Dėl mažesnio sandorių skaičiaus rinkoje užfiksuotas ir didžiausias kadanors „Moneyfacts“ nustatytas vienkartinis būsto paskolų palūkanų normos kilimas – 0,15 proc.

Pirkėjams išlieka vienintelė viltis – liko tik 4 savaitės užfiksuoti saugius ir nepabrangusius paskolos pasiūlymus, kol skolintojai jų nepakeitė brangesniais ir sunkiau pasiekiamais. Jei šiuo metu esate ties sandorio sudarymo pabaiga, neišsigąskite – būtent dabar yra tinkamas laikas užsifiksuoti palankias palūkanas ir paskolos sąlygas iki kol rinkoje neįvyko skaudūs pokyčiai.

Nekilnojamo turto brokeriai pasakoja, kad bankai kasdien atšaukinėja sandorius su pirkėjais, o dėl įtemptos rinkos situacijos ir patys klientai priversti priimti skubotus sprendimus. Būsto pirkėjams lieka mažai laiko sureaguoti į artėjančius pokyčius, todėl nenorint stipriai nusivilti ar prarasti svajonių pasiūlyma – iniciatyvos reiktų imtis jau dabar.

Konsultacijų įmonės „Quilter“ atstovai teigia, jog palankias ir įperkamas paskolas šiuo metu rasti yra itin sunku, todėl turint tokį variantą ant stalo – rekomenduojama jį pasirašyti. Nepalanki situacija tikrai tęsis Didžiajai Britanijai kovojant su karo Europoje padariniais, kartu aplinkybes sunkinant faktui, jog didesnės energijos sąnaudos padidino infliaciją. Ekspertai įspėja potencialius nekilnojamo turto pirkėjus – besitraukianti pasiūla kels kainas, todėl gali pradėti spausti padidėjusios išlaidos.

 

Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk

Arba siūsti savo klausimus čia: