Būsto paskolų palūkanų normos sparčiai kyla ir nežada sustoti

Anglijos bankui bandant nuraminti pragyvenimo kaštų kilimą, jau trečią kartą per keturis mėnesius padidėjo paskolų palūkanų normos. Rodikliams pakilus nuo 0.5% iki 0.75% palūkanos pakilo į aukščiausią lygmenį nuo pat 2020 metų kovo mėnesio, kai prasidėjo Covid-19 pandemijos izoliacija.

Komentuodami pakilusias palūkanų normas bankai informuoja, jog taip nutiko dėl Rusijos išpuolio prieš Ukraina. Dėl karo pakilo maisto, energijos kainos, o kartu numatomos ir ateities kliūtys pasaulio tiekimo grandinėje, tad ekonominės prognozės šiuo metu itin nestabilios. Bankai įspėja, jog tokiais tempais kylant kainoms, infliacija artimiausiais mėnesiais gali pasiekti ir 8 procentus.

Suklusti šiuo metu turi ir tie, kurie svarsto apie nekilnojamo turto įsigijimą, bet dar nesudarė savo sandorių. Anot „UK Finance“ kelių mėnesių bėgyje apytikriai net dviejų milijonų namų ūkių būsto paskolos įmokos iš karto padidės dėl sparčiai augančių palūkanų normų. Teigiama, jog jau galima tikėtis nuo 16 iki 26 svarų prieaugio prie mėnesinės paskolos įmokos.

Nors pagrindinį kainų kilimą pajus būsto savininkai su kintamų palūkanų normomis, tie kurie nori užbaigti savo namų pirkimo sandorius, turi paskubėti – šis palūkanų kilimas yra tik vienas iš serijos , kuri dar įvyks per ateinančius mėnesius. Norint neprarasti išsirinkto nekilnojamo turto, arba užsifiksuoti banko siūlomas palūkanas – nedelskite ir sudarykite sau palankiausius sandorius jau dabar.

Manoma, jog kainų kilimas ir finansinis spaudimas greitai nesusitvarkys, o ir pati infliacija nustos augti tik tuomet, kai baigsis ir toks spartus pragyvenimo kaštų augimas. Norintiems pasirūpinti savo gerbūviu ir investuoti į savo išsirinktą nekilnojamąjį turtą, geresnės progos tą padaryti gali ir nebūti.

 

Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk

Arba siūsti savo klausimus čia: