PASITIKRINKITE, AR GALITE SUTAUPYTI TŪKSTANČIUS SVARŲ

Praėjusią savaitę pakilus Anglijos banko paskolų palūkanų normoms kilo nerimas dėl šios situacijos poveikio turimoms busto paskoloms. Palūkanų kitimas ir jos įtaką jūsų mėnesinėms įmokoms priklausys nuo to, kokio tipo paskolą turite.

  • Jei turite paskolą su kintamomis palūkanomis – netrukus pajusite maždaug 12 svarų per mėnesį įmokos augimą nuo 100 000 svarų paskolos sumos;
  • Jei turite fiksuotas palūkanas – nematysite jokių pokyčių iki to laiko, kol baigsis jūsų fiksuotų palūkanų normos periodas, todėl būtinai suskubkite ir įsitikinkite, kada tai įvyks. Po to gausite palūkanas, kurias tuo metu turės jūsų paskolos teikėjai ir tikėtina, jog tai bus net nuo 4,5 iki 5,5 %, o tai įtakos itin didelį paskolos mėnesinės įmokos augimą.

Dauguma vartotojų, pasibaigus dabartinei fiksuotai palūkanų normai, pagrįstai norės ir bandys sudaryti naują sandorį, tačiau, kaip bebūtų gaila, šiuo metu mažiausios palūkanos yra tris kartus didesnės už praėjusių metų spalį neregėtas žemumas siekusius skaičius. Kaip bebūtų, tai vis dar yra mažiau nei nefiksuotos palūkanos, todėl paskubėkite.

Pigiausi paskolų pasiūlymai nyksta

  • Tiems, kurie naudojasi kintamomis palūkanų normomis ir tiems, kuriems netrukus baigsis fiksuotų palūkanų normų periodas (kai kurie sandoriai gali būti užfiksuoti net šešiems mėnesiams į priekį), būtina dabar patikrinti, ar galite sutaupyti. Kreditoriai kas savaitę keičia naujų pasiūlymų kainas, todėl šiandien siūlomos palūkanų normos gali išnykti rytoj, o delsimas su kiekviena diena gali kainuoti vis brangiau;
  • Mažesnių nei 1 % fiksuotųjų palūkanų dienos jau praėjo. Šiandien pigiausios fiksuotosios palūkanos yra 2,64 % dvejiems metams, 2,74 % penkeriems metams ir 3,34% dešimčiai metų.

Kaip galite pastebėti, mokesčiai už fiksuotas palūkanas ilgesniam periodui, šiuo metu yra palyginus maži. Toliau prognozuojant palūkanų normos augimą, kai kurie ilgalaikių palūkanų fiksavimo sandoriai gali atrodyti net neįtikėtini.

Tačiau visada prisiminkite sutarties nutraukimo mokesčius, arba įsitikinkite, kad Jums keliaujant kitur, savo sąlygas galėsite persinešti kartu.  

 

Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk