Fiksuotos būsto palūkanų normos JK tapo rekordiškai žemos

Junginėje Karalystėje nevaldomai augant nekilnojamo turto kainoms, būsto paskolų palūkanų normos – rekordiškai žemos. HSBC bankas po daugiau nei 5 metų pertraukos savo klientams praėjo teikti paskolas su 0,99% palūkanomis – kreditoriai sumažino savo dviejų metų fiksuotų palūkanų normas tiems, kurie turi 40% norimo įsigyti nekilnojamo turto vertės pradinį įnašą arba ruošiasi refinansuoti savo paskolą.

Nors paskolos gavėjai turės susimokėti £999 vienkartinį mokestį, kad galėtų gauti tokias sąlygas, visgi tai simbolizuoja drastiškas HSBC banko palūkanų normos tarifo žemumas – paskutinį kartą toks žemas procentas buvo tik 2016 metais. Po HSBC seka Ko-operatyvinio banko tarpinis kredito teikėjas „The Platform“, kuris praėjusios savaitės pradžioje 40% pradinio įnašo turėtojams pirmų dviejų metų palūkanų normas sumažino iki 0,95%. Tai šiuo metu yra mažiausia rinkoje vyraujanti palūkanų norma.

Paskolų konsultantai tvirtina, jog žemos palūkanų normos dėl infliacijos šalyje ilgai nesilaikys, todėl norintys geresnių paskolos sąlygų, turėtų imtis veiksmų jau dabar.

Palūkanų mažėjimas – laikinas

Jau žinoma, jog mažiausios paskolos palūkanos rezervuojamos tiems, kurie turi daugiausiai nuosavo kapitalo arba nori refinansuoti savo paskolas.

Būsto paskolų brokeris Markas Hariss‘as teigia, jog paskolų palūkanų normos mažėja, nes aktyvumas būsto rinkoje išlieka itin intensyvus, o skolintojai konkuruoja dėl klientų dėmesio. „Paskolos palūkanų normos mažėja visoje rinkoje, todėl naudos gauna net ir tie, kurie turi kuklesnius pradinius įnašus ar nuosavą turtą,“ – teigė jis.

Pavyzdžiui, HSBC perskaičiavo net 21 savo siūlomus paskolų produktus. Labiausiai sumažėjo su 5% indėliu siūloma paskola pagal Vyriausybės paskolos garantijų sistemą. Čia palūkanų norma sumažėjo 0,2 procentais ir nukrito iki 3,79% mokant £999 mokestį, arba iki 3,99% be vienkartinio mokesčio.

Bankas taip pat pristatė 3 metų fiksuotų palūkanų planą tiems klientams, kurie nori turėti aukso vidurį tarp 2 ir 5 metų fiksuotų palūkanų pasiūlymų. Klientai turintys 40% pradinį įnašą tris pirmuosius metus gali tikėtis 1,14% fiksuotų palūkanų (su £999 mokesčiu), o tai yra net 0,15% mažiau už banko pasiūlymus dar 2020 metų liepą.

Būsto paskolų konsultantai teigia, jog infliacija per pastaruosius metus viršijo lūkesčius. Jei ši tendencija išliks, būsto paskolų palūkanų normos gali nebūti tokios žemos ilgą laiką ir turės kilti. Ekspertai tvirtina, jog dabar yra geras laikas sudaryti naujas paskolos sutartis, arba atsinaujinti savo esamą paskolą, bei užfiksuoti šias žemas palūkanas ilgesniam laikui.

Pasiūlymai, norintiems mažesnių palūkanų tarifų

Tiems, kuriems labiausiai pasisekė turėti didžiausią pradinį įnašą arba nuosavo kapitalo, dabar gali pretenduoti į mažiausių palūkanų pasiūlymus:

  1. Mažiausias 2 metų fiksuotas palūkanas siūlo „The Platform“ – 0,95% fiksuotos palūkanos su £1499 vienkartiniu mokesčiu. Tiesa, skolintojas taip pat siūlo £250 grąžinimą;
  2. „Cumberland“ siūlo kitą žemiausią tarifą – 0,98% fiksuotos palūkanos, nors ima didžiausia vienkartinį mokestį, kuris siekia net £1999;
  3. Visoje šalyje TSB, „Santander“ ir HSBC siūlo 2 metų fiksuotas palūkanas – 0,99%.

Jei norite mažų fiksuotų palūkanų ilgesniam laikui, turėsite sumokėti didesnį mokestį, nes šiuo metu nėra nei vieno banko, kuris siūlytų 5 metų sandorius su mažesnėmis nei 1 procento palūkanų normomis.

Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk

Arba siūsti savo klausimus čia: