Nekilnojamo turto kainos vis dar auga ir jau pasiekė rekordines aukštumas

Nors visa Didžioji Britanija jau ilgą laiką tikėjosi ir laukė nekilnojamo turto (NT) kainų burbulo sprogimo, paaiškėjo, jog viltys turės sudūžti į šipulius: „Halifax“ duomenimis, birželio mėnesį būsto kainos pasiekė naują aukštumų rekordą. Šioje situacijoje nepasiteisino ir lūkesčiai, kad didėjančios pragyvenimo išlaidos sumažins NT įsigijimo paklausą šalyje.

Paskolų teikėjai teigia, kad vidutinė būsto kaina birželio mėnesį pasiekė 294 845 svarus ir pakilo net 1,8%, o tai yra didžiausias mėnesinis būstų kainos augimas nuo pat 2007 metų. Tuo tarpu per metus iki birželio mėnesio būsto kainos padidėjo visais 13%. Pasak „Halifax“, tai yra didžiausias metinis NT kainų augimas nuo 2004 metų pabaigos.

Manoma, jog dar spartesnį kainų kilimą įtakojo parduodamų būstų pasiūlos trūkumas rinkoje, o taip pat ir situacija, jog žmonės pradėjo pirkti didesnio ploto individualius namus.

Tikimasi rinkos lėtėjimo

Ekspertai tikisi, jog infliacijos ir augančių palūkanų normų išaugintas namų ūkio biudžetas turėtų paveikti nekilnojamo turto rinką, todėl, nors ir vėliau nei tikėtasi, artimiausiais mėnesiais vis tiek reikėtų laukti būsto rinkos kainų augimo lėtėjimo.

Siekdamas sustabdyti sparčiai augančią infliaciją, Anglijos bankas pastaraisiais mėnesiais paskelbė apie kelis palūkanų normų didinimus, todėl kai kuriems vartotojams pakilo paskolų palūkanų normos.

Šiaurės Airijoje būsto kainos pakilo labiausiai: per metus iki birželio mėnesio jos padidėjo 15,2% ir vidutinė kaina pasiekė 187 833 svarus. Velse taip pat užfiksuotas staigus 14,3% augimas iki 219 281 svarų.

Anot „Halifax“ vidutinė būsto kaina Škotijoje taip pat pasiekė naują rekordą – per metus ji padidėjo 9,9% iki 201 549 svarų ir pirmą kartą istorijoje perkopė 200 000 svarų ribą.


Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk