Švelnėjant paskolų sąlygoms galite gauti net 50 tūkst. didesnę banko paskolą pirmajam būstui įsigyti

Puiki žinia svajojantiems apie pirmojo būsto įsigijimą – Anglijos bankas sušvelnino paskolų suteikimo sąlygas. Šiuo metu savo pirmuosius namus galite įsigyti gaudami net iki 50 000 svarų didesnę paskolos sumą. Tiesa, ekspertai įspėja, kad kai kurie bankai, nepaisant taisyklių sušvelninimo, ir toliau taikys griežtus sandorio sudarymo kriterijus, todėl būtent dabar yra tinkamas laikas kreiptis į finansų konsultantus ir gauti sau tinkamiausią būsto paskolos pasiūlymą.

Politikai panaikino įstatymą, kuriuo buvo įtvirtinta, jog statybų bendrovės ir bankai klientams gali suteikti paskolas tik tuo atveju, jei žmogus/šeima gali sau leisti mokėti įmokas, kurių palūkanų norma trimis procentiniais punktais viršija skolintojo standartinę kintamąją palūkanų normą. Šie apribojimai buvo įvesti finansinės krizės metu, tačiau dažnai buvo kritikuojami dėl to, jog ribodavo gyventojų galimybes gauti būsto paskolas.

Šių taisyklių sušvelninimas leis pirkėjams imti didesnes būsto paskolas. Kaip bebūtų, ekspertai teigia, kad kai kurie bankai ir toliau taikys griežtus atrankos kriterijus būsto paskolai gauti.  Skolintojai baiminasi, jo nuvertėjus būsto kainoms, klientai gali likti su minusiniu nuosavu kapitalu.

Pagal naująsias taisykles bankai, užuot tikrinę, ar pirkėjai gali sau leisti plius tris procentinius punktus nuo banko standartinės kintamosios palūkanų normos, dabar privalo tikrinti plius vieną procentą, laikydamiesi Finansinio elgesio priežiūros institucijos (Financial Conduct Authority), miesto priežiūros institucijos, nustatytų taisyklių.

Tyrimų bendrovės „Capital Economics“ atstovas Andrew Wishartas sakė, kad jei skolintojai, atsižvelgdami į taisyklių pakeitimą, atnaujins savo politiką, pirmą kartą perkantys asmenys galėtų gauti 15 procentų didesnės vertės būsto paskolas. Skaičiuojama, jog tipiniam, pirmą kartą perkančiam pirkėjui tai prilygtų galimybei pasiskolinti papildomus 28 000 svarų. Pavyzdžiui, Londone, kur būsto kainos yra daug didesnės, šis šuolis sudarytų papildomus 49 000 svarų.

Atskiros taisyklės reiškia, kad skolintojo naujos būsto paskolos vertė negali būti 4,5 karto didesnė už skolininko pajamas. Taip bus apribotas pirkėjų, kurie galėtų pasinaudoti naujomis galimybėmis gauti didesnes hipotekos paskolas, skaičius. Jei nesate įsitikinę, kokią būsto paskolą galėtumėte gauti, kreipkitės į finansų konsultantus, kurie galėtų jums suteikti visą reikiamą informaciją ir atrinkti specialiai jums tinkamą banko paskolos pasiūlymą.

Žinoma, išlieka rizika, jog kreditoriai gali ir nenuspręsti visiškai sušvelninti savo skolinimo taisyklių. A. Wishartas teigė, kad bankai tampa vis atsargesni, atsižvelgdami į ekonomikos perspektyvas ir prognozes, kad būsto kainų augimas sulėtės arba sumažės, todėl jų noras skolinti mažėja.

 

Tiesa, Anglijos bankas iš pradžių buvo svarstė šiuos sušvelninimus atlikti iki 2023 m. gegužės mėnesio, tačiau veikė greičiau nei tikėtasi ir šią taisyklę atšaukė nedelsiant.

 

Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk