Paskolos palūkanų terminas eina į pabaigą? Teks stipriai paploninti piniginę

Nekilnojamo turto rinkoje nemalonus reiškinys – būsto savininkai susiduria su didesnėmis paskolos išlaidomis, nes palūkanų normos šiuo metu viršija 5 proc. Didesnės paskolos palūkanų normos ir nykstantys pigūs pasiūlymai gali sukelti šoką būsto savininkams, kurie keliaus refinansuoti būsto paskolą už likusią 2022 metų dalį.

Būsto paskolų kainos šiuo metu yra gerokai didesnės nei buvo prieš dvejus metus, o tai reiškia, kad besibaigiančio fiksuoto termino paskolų gavėjai gali susidurti su didesnėmis išlaidomis keičiant paskolą. Be to, bankai, reaguodami į didėjančią bazinę palūkanų normą ir platesnį ekonominį neapibrėžtumą, neseniai atšaukė šimtus sandorių.

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas vyksta paskolų rinkoje, ir pateiksime pasiūlymų, kaip gauti geriausias sąlygas refinansuojant turimą būsto paskolą.

Kas vyksta su paskolos palūkanų normomis?

Pastaruoju metu paskolos palūkanų normos didėjo palaipsniui, nes Anglijos centrinis bankas bazinę palūkanų normą padidino net 8 kartus. Tokiu pačiu greičiu padidėjo ir skolintojų bei skolininkų išlaidos. Dabar bazinė palūkanų norma yra 3 %, kai dar 2021 m. gruodžio mėnesį ji tesiekė 0,1 %.

Šį bazinių palūkanų normų augimą dar labiau įtakojo tai, kad kai kurie didžiausi Jungtinės Karalystės bankai atšaukė savo sandorius, dėl rugsėjo mėnesį vyriausybės priimto mini biudžeto kilusių padarinių. Sudaromos paskolų sutartys pradėjo grįžti ir palūkanų normos pamažu mažėja, tačiau jos tebėra daug didesnės nei anksčiau.

Visa ši situacija reiškia tik vieną – jei baigiasi jūsų fiksuotų palūkanų terminas, tikėtina, kad norėdami refinansuoti paskolą turėsite mokėti didesnę palūkanų normą.

„Moneyfacts“ duomenys rodo, kad klientai, kurie 2020 m. lapkričio mėnesį gavo paskolą su 1,1 % palūkanų norma, praėjus dviem metams, gali tikėtis net 5 % palūkanų refinansavus turimas paskolas.

Kiek didesnės palūkanų normos turės ir įtakos gyventojų paskolos grąžinimo įmokoms. Žinoma, situacija labai priklausys nuo to, kokiomis sąlygomis refinansuosite paskolą bei kaip pasikeitė jūsų būsto vertė ir kiek padidinote nuosavą kapitalą.

Ką daryti, jei reikia remortgage?

Jei baigiasi jūsų terminuotų palūkanų laikotarpis, greičiausiai pastebėsite, kad turite mažiau pasirinkimų, nei anksčiau. Šiuo metu paskolų rinkoje vyrauja nepastovus metas, kai pasiūlymai pradedami siūlyti ir greitai būna atšaukiami per kelias dienas.

Visais atvejais siūlome pasitarti su finansų, ar būsto paskolų konsultantais, kurie padės rasti Jums geriausią individualų pasiūlymą. Kaip bebūtų, keli sprendimai gali pagerinti Jūsų situaciją:

Jeigu matote, kad artėja Jūsų paskolos termino pabaiga, ieškokite naujo sandorio jau nedelsiant. Paprastai naują paskolos pasiūlymą galite gauti likus šešiems mėnesiams iki dabartinės paskolos termino pabaigos. Kadangi palūkanų normos ir toliau kyla, veikdami greitai galite sutaupyti.

Jei matote, kad iki Jūsų paskolos termino pabaigos liko daugiau nei 6 mėnesiai – geriau kol kas nieko nedarykite. Paprastai keisti sandorį termino viduryje nėra gera mintis, nes turėsite bankui sumokėti baudą.

Jei turite neterminuotas palūkanų normas, žinokite, jog tokių paskolų palūkanų normos didėja kartu su bazine palūkanų norma, todėl tikėtina, kad mokėsite daug daugiau nei prieš kelis mėnesius. Ar būtų naudinga keisti paskolą prieš termino pabaigą, priklauso nuo dabartinės sutarties specifikos ir jūsų asmeninių aplinkybių. Šiuo klausimu taip pat geriau pasikonsultuokite su paskolų brokeriu.

Turite standartinę kintamos palūkanų normos būsto paskolą? Paprastai tai yra brangiausia paskolos rūšis. Jei turite galimybę pereiti prie fiksuotų palūkanų, padarykite tai kuo greičiau.  

Norėtumėte pagalbos su remortgage ar turite papildomu klausimų dėl jūsų būsto paskolos?
Susisiekite 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk