Paskolų palūkanų normos – sparčiai didėja ir reikalauja greitų vartotojų sprendimų

Didėjančios paskolų palūkanų normos daro spaudimą milijonams Jungtinės Karalystės būsto savininkų tuo metu, kai sparčiai didėjančios sąskaitos už energiją, maistą ir degalus išmuša iš vėžių namų ūkių biudžetus visoje šalyje. Paskolų gavėjų pasirinkimo galimybės dar labiau pablogės šią savaitę, kai Anglijos bankas septintą kartą padidins pagrindinę palūkanų normą nuo gruodžio mėnesio.

Dauguma paskolų gavėjų bus apsisaugoję nuo bet kokio tiesioginio poveikio pasirinkdami fiksuotos palūkanų normos paskolos sandorį. Tačiau tie, kurie nustatys fiksuotą palūkanų normą tuo metu, kai palūkanų normos patirs didžiuosius kainų brangimus, patirs šoką refinansuojant paskolas, nes vidutinė dvejų metų fiksuotoji palūkanų norma dabar yra daugiau kaip 4%.

Paskolų brokerių kampanijos „L&C“ direktorius Davidas Hollingworthas teigia, jog bazinės palūkanų normos keičiasi sparčiai ir greitai. Anot jo, tie, kurie jaučiasi nukentėję, turėtų susivokti, jog dabar prioritetas yra palūkanų peržiūrėjimas. Sunerimote, ar turite teisingas paskolos palūkanas? Dabar yra pats metas kreiptis į finansų konsultantus ir sužinoti, kokį geriausią pasiūlymą galite gauti ir išvengti paskolos krizės.

Reikia greitų sprendimų

Kreditorių standartinės kintamosios palūkanų normos, kurios paprastai priklauso nuo „Bank of England“ bazinės palūkanų normos pokyčių, rodo, kokiu mastu palūkanų normų pokyčiai paveikė namų ūkių biudžetus:

2021 m. gruodžio pradžioje, kai „Bank of England“  pagrindinė palūkanų norma buvo 0,1% didžiųjų skolintojų, tokių kaip „Nationwide“ ir „Halifax“, standartinės kintamosios palūkanų normos buvo apie 3,59%. Nuo to laiko šešis kartus iš eilės bazinės palūkanų normos buvo padidintos iki 1,75 proc., o nefiksuotos palūkanos pakilo iki maždaug 5,24%

Anot „L&C“ gruodžio mėnesį asmuo, turintis 300 000 svarų sterlingų paskolą su nefiksuotą paskolą, būtų sumokėjęs 516 svarų sterlingų palūkanų per mėnesį. Pagal dabartines palūkanų normas jie papildomai sumoka apie 280 svarų per mėnesį. Tačiau pagal naują bazinę palūkanų norma 2,25%, vartotojams teks sumokėti 370 svarų didesnes mėnesines įmokas.

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad daugelis skolintojų, norėdami gauti būsto paskolą, yra linkę rinktis pigiausią būsto paskolos kainą, todėl vis dažniau fiksuotų palūkanų sandoriai tampa vieninteliu pasirinkimu mieste. Pasirinkdami fiksuotų palūkanų hipotekos paskolas, paskolų gavėjai siekia fiksuoti palūkanų normas tikėdamiesi, kad vėliau palūkanų normos dar labiau padidės. Tačiau tokio tipo sandorių išlaidos taip pat sparčiai auga.

Besibaigiant fiksuotųjų palūkanų normų laikotarpiui, paskolų gavėjai masiškai ieškos kito pasiūlymo ir susidurs su daug brangesnėmis sąlygomis. Negana to, bankai ir statybų draugijos sparčiai mažina siūlomų būsto paskolų sutarčių kiekius. Per mėnesį iš rinkos buvo pašalinta daugiau kaip 500 sandorių, o šiuo metu siūloma 1425 sandoriais mažiau nei 2021 m. gruodžio pradžioje.

Vartotojai turėtų būti pasirengę greitai pasinaudoti nauju palūkanų normos pasiūlymu, kai tik jis bus pasiūlytas bei atrodys tinkamas jų poreikiams, nes konkurencija dėl palankių paskolos atnaujinimo sąlygų bus itin didelė. Būtent dėl šios priežasties kreipkitės į finansų konsultantus ir atraskite sau tinkamus pasiūlymus iš anksto.

 

Turite klausimų, norėtumete pasidaryti remortgage ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk