Pirmą kartą šiais metais pastebėtas nekilnojamo turto kainų kritimas

Puiki žinia ieškantiems naujų namų – remiantis nekilnojamo turto tinklalapiu „Rightmove“, šiais metais pirmą kartą sumažėjo būsto kainos. Rugpjūčio mėnesį nekilnojamo turto rinkoje pasirodžiusių namų/butų kainos buvo mažesnės 0,3%, kas yra lygu 1076 svarams nuo 337 371 svarų bendros sumos.

Ekspertai mano, jog kainų mažėjimą gali pradėti įtakoti žemės mokesčio (kitaip vadinamo „stamp duty“) atostogų pabaiga ir vėliau sumažėjusi didesnio ploto namų paklausa. Tiesa teigiama, jog kainos daugiausiai sumažėjo aukščiausios klasės sektoriuje, o pirmą kartą būstą įsigyti norintiems pirkėjams kainos kol kas nekrenta vien dėl didelės susidomėjimo bangos.

Anot „Rightmove“ duomenų, didžiausias kainų kritimas pastebėtas keturių miegamųjų būsto sektoriuje – net 0,8%. Tuo tarpu dviejų miegamųjų būsto sektoriuje net ir išaugo iki 0,6%.

Vasara nesulėtino NT sektoriaus sujudimo

Nors standartiškai vasarą daugelis atostogauja ir sujudimas nekilnojamo turto rinkoje būna aprimęs, šiemet situacija šiek tiek kitokia.

Ekspertai teigia, jog vyriausybei panaikinus žemės mokesčių atostogas birželio pabaigoje buvo galima tikėtis, jog nekilnojamo turto pirkimas sustos, tačiau įsigilinus į pirkimų skaičius matoma, jog mažesnių namų ir butų paklausa ne tik, kad ne sumažėjo, bet dar ir išaugo.

Anot nekilnojamo turto ekspertų, rugpjūtis yra tas mėnuo, kai rinka sulėtėja, nes žmonės džiaugiasi vasaros atostogomis. Tačiau šiais metais pastebėta, kad į rinką ateina mažiau būstų pardavimui, kas sumažina pasiūlą ir ženkliai sustiprina konkurenciją, tarp žmonių, norinčių įsigyti naujus namus.

Darbas namuose praplečia pasirinkimų galimybes

Tyrimai rodo, jog šiuo metu daug aktyviau nekilnojamo turto pardavimai vyksta ne tik miestuose, bet ir, pavyzdžiui, aplinkui Londoną. Čia itin daug vietos ir galimybių įsikurti naujiems gyventojams, kuo dabar linkę pasinaudoti daugelis žmonių, kurie turi galimybę bent dalinai dirbti iš namų ir gali lanksčiai keliauti. Tiesa, didesnis susidomėjimas gyvenimu užmiestyje lygiagrečiai ir kelia nekilnojamo turto kainas tuose regijonuose.

Prognozuojama, jog atsiradus daugiau aiškumo įmonėse dėl organizuojamo darbo iš namų, nekilnojamo turto pasiūlos gali pagausėti. Manoma, jog šiuo metu potencialūs pardavėjai laukia, norėdami sužinoti, ar ir toliau bus galima organizuoti darbą iš namų, ar visgi gyvenamąją vietą reikės derinti pagal patogesnes lokacijas keliaujant į darbą.

Ekspertai įsitikinę, jog verslams palikus galimybę savo darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu, tai atvers galimybę gyventojams rinktis naujus namus ne pagal darbo lokaciją, bet pagal asmeninius poreikius ir patogumus organizuojant darbą namuose.

Turite klausimų ar tiesiog norite sužinoti kiek paskolintų bankas?

Nemokama konsultacija 07957511764 arba info@paskolabustui.co.uk

Taip pat galite mums rašyti Facebook žinute https://www.facebook.com/paskolabustui.co.uk

Arba siūsti savo klausimus čia: